TKANKI ŻABY - Zestaw 5 szt.

  • Kod.EDU/03/Z16

TKANKI ŻABY - Zestaw 5 preparatów

Zestaw 5 preparatów zawiera:
1.   Żabie jelito – czarne kropki na tym preparacie to jądra komórek. Warunki w naszych jelitach są tak ekstremalne, że człowiek pozbywa się miliardów takich komórek dziennie. Przy powiększeniu 40x będzie widać jak komórki namnażają się przez mitozę – podział jądra komórkowego.
2.   Żabia nerka – nerki żab składają się z małych rureczek, które filtrują krew. Zwróć uwagę na większą rureczkę na brzegu nerki. U samców tą drogą transportowany jest nie tylko mocz, ale również gamety. U samic ta rureczka odprowadza jedynie to, co nerki odfiltrują.
3.   Żabia skóra – przyjrzyj się tej tkance i zwróć uwagę, jak jest cienka. Żaby potrzebują delikatnej i przepuszczalnej skóry, aby tlen i woda mogły przedostawać się przez jej pory. Przyjrzyj się dużym jądrom komórkowym we wszystkich powiększeniach.
4.   Żabia wątroba – przyjrzyj się bladym kropkom przy małym powiększeniu. To centralne naczynia krwionośne. Może się tu znajdować kilka większych kanalików. To większe naczynia krwionośne, wchodzące lub wychodzące z tego obszaru wątroby.
5.   Żabie płuco – w porównaniu do płuc innych zwierząt, budowa płuc żaby jest bardzo prosta. Poszukaj zlepków otwartych przestrzeni przy małym powiększeniu. Wyglądają jak plaster miodu. To pęcherzyki płucne.

Przeznaczenie: pracownie biologiczno-chemiczne

 preparaty mikroskopowe

35,01

Podobne produkty

MIKROSKOP SE-222R+

MIKROSKOP SE-222R+
1 332,00

PREPARATY TKANKOWE

PREPARATY TKANKOWE
229,00

MIKROSKOP MC-132 LED

MIKROSKOP  MC-132 LED
299,00

TKANKI SSAKÓW - Zestaw 5 szt.

TKANKI SSAKÓW - Zestaw 5 szt.
74,00