GRZYBY - Zestaw 5 szt.

  • Kod.EDU/03/Z17

GRZYBY - Zestaw 5 preparatów

Zestaw 5 preparatów zawiera:
1.   Rhizopus – pleśń chlebowa. To klasyczny przykład zarodnika pleśni. Zwróć uwagę na okrągłą strukturę w kształcie główki od szpilki. To zarodnia, używana w rozmnażaniu bezpłciowym. Zwróć również uwagę na strzępkę w kształcie nitek. Oglądana „na żywo” ta pleśń wygląda prawie jak wata cukrowa.
2.   Penicillium (Pędzlak) – strzępki tego rodzaju pleśni rozgałęziają się na końcach. Wyglądają jak pędzelki, stąd polska nazwa – pędzlak. Pędzelki pędzlaka są dobrze widoczne w powiększeniu 400X. Penicylina – znany antybiotyk – wytwarzana jest z pleśni z gatunku Penicillium chrysogenum, pojawiającego się w większości domów.
3.   Porosty – zauważ, że porosty wyglądają bardziej jak rośliny niż jak grzyby. Na preparacie dobrze widać jak algi połączone są z gąbczastymi grzybami.
4.   Czernidlak – zwróć uwagę na blaszki grzyba, dobrze widoczne na tym preparacie. To tutaj rosną zarodniki i stąd są potem uwalniane. W powiększeniu 400x widać bazydiospory, czyli zarodniki połączone z podstawkami, które właśnie są uwalniane przez grzyba.
5.   Drożdże (Saccharomyces) – są one okrągłymi organizmami jednokomórkowymi. Mogą tworzyć zarodniki, kiedy skończy się im pożywienie. Przyjrzyj się dokładnie, a zobaczysz jak drożdże pączkują – tworzą nowe komórki dzieląc się. Proces ten dobrze widać w powiększeniu 400x. Szukaj skupisk kilku komórek.

Przeznaczenie: pracownie biologiczno-chemiczne

 preparaty mikroskopowe

54,00

Podobne produkty

GENETYKA

GENETYKA
246,00

BEZKRĘGOWCE - Zestaw 5 szt.

BEZKRĘGOWCE - Zestaw 5 szt.
56,00

NARZĘDZIA PREPARACYJNE

NARZĘDZIA PREPARACYJNE
95,01

TKANKI ŻABY - Zestaw 5 szt.

TKANKI ŻABY - Zestaw 5 szt.
35,01